Home 5 Naše realizace 5 Zentiva

NAŠE REALIZACE
Zentiva

Instalace 6 nabíjecích stanic typu Wallbox, značky GARO GBL+, realizace nových rozvaděčů a kabelových tras, příprava infrastruktury pro budoucí rozšíření nabíjecích stanic a napojení stanic na systém E.ON Drive umožňující vzdálenou správu nabíjení.

Vozový park společnosti Zentiva pohání špičkové nabíjecí stanice GARO.

VÝCHOZÍ SITUACE

Zentiva je přední česká farmaceutická společnost sídlící v Praze, která vyvíjí, vyrábí a prodává široký sortiment léků, a to jak generických, tak volně prodejných. Management společnosti se rozhodl změnit vozový park členů vedení firmy. Místo klasických automobilů dnes management využívá moderní elektromobily. S novou orientací firmy na elektromobilitu vyvstal požadavek zaměstnanců na zajištění bezproblémového nabíjení jejich vozidel v době, kdy budou pracovat v sídle společnosti. Budova sídla firmy Zentiva ovšem nebyla na tuto výzvu připravena. Vedení firmy proto potřebovalo zapojit do procesu realizace nabíjecích stanic profesionály, kteří si s omezenými technickými možnostmi poradí. Zentiva zvolila spolupráci s COM Electric.

NAŠE ŘEŠENÍ

COM Electric vstoupil do projektu s jasným požadavkem ze strany vedení společnosti Zentiva: vybavit parkoviště managementu dostatečným množstvím nabíjecích stanic, které umožní bezproblémové nabíjení všech elektromobilů, které společnost Zentiva vlastní. Při stavbě budovy centrály se ovšem nepočítalo s instalací nabíjecích stanic, kapacita příkonu ani rozvody nebyly dostatečné. Technici COM Electric proto nejdříve detailně zhodnotili stav rozvodové sítě a vytipovali 2 lokality, ve kterých instalaci nabíjecích stanic navrhli. Pro každou z lokalit jsme připravili projekt instalace 6 nabíjecích stanic typu Wallbox, vybrána byla švédská značka GARO, typ GBL+. Tato špičková nabíjecí stanice nabízí kapacitu, která je připravena na budoucí rozšíření vozového parku společnosti o další elektromobily, a navíc umožňuje vzdálenou správu nabíjecích stanic prostřednictvím cloudu. Složité technické podmínky na místě jsme vyřešili instalací nových rozvaděčů a kabelových tras, které jsme napojili přímo na nabíjecí stanice umístěné na zdech a ocelových sloupcích.

VÝSLEDEK

    • Nabíjení bez starostí: společnost Zentiva se může spolehnout na kvalitní výkonné nabíjení, které kompletně zajišťuje COM Electric.
    • Spokojenost managementu: management společnosti nemusí řešit, kde svůj elektromobil nabije, vše je zajištěno jednoduše a pohodlně na parkovišti u firmy.
    • Prestiž a dobré jméno firmy: důraz na elektromobilitu zvýšil prestiž značky Zentiva.
    • Udržitelné technické řešení: kvalitní rozvodová síť, která myslí na budoucnost.

COM Electric je ryze česká společnost nabízející profesionální řešení v oblasti elektromobility. Spolupracuje s předními světovými značkami EvBox, GARO a Virta.

Proč zvolit COM Electric

pro řešení nabíjení komerčně nebo ve firmě?

Bez starostí

S námi nemusíte kolem nabíjecích stanic pro elektromobily nic řešit. Vše zařídíme my, investice do nabíjení vašeho elektrického vozu bude maximálně optimalizovaná.

Spolupráce s profesionály

Máme více než 15 let zkušeností v oboru IT a komunikačních technologií. Garantujeme prvotřídní kvalitu dodávaných nabíjecích stanic značek EVBOX, EFACEC a GARO i špičkové servisní služby díky spolupráci s platformou VIRTA.

Rozšíření nabídky pro zákazníky

Nabídněte zákazníkům parkovací místo v obchodním centru, kancelářské budově nebo v parkovacím domě s připojením k nabíjecí stanici a rozhýbejte svůj business. Přilákejte klienty do svého hotelu nebo penzionu díky možnosti napojení elektrického vozu zákazníka k nabíjecí stanici během jeho pobytu u vás.

Odpovědi na nejčastější dotazy

týkající se nabíjení elektromobilů pro firmy a komerční prostory

Co se stane, pokud najednou přijede k nabíjecím stanicím více aut. Jste schopni zajistit, že budou všechna elektro auta nabita řádně a včas?

Ano, na podobné situace jsme připraveni. Pokud zjistíme, že k jednomu stanovišti nabíjení přijelo více elektrických vozů, které v jednu chvíli vyžadují větší výkon nabíjecího zařízení, než je možné kapacitně nabídnout, provádíme tzv. prioritní vyrovnávání výkonu. Poté, co některý z připojených elektrických vozů je plně nabit, okamžitě jej odpojíme a uvolníme kapacitu pro další vůz.

Jakými způsoby se nejčastěji řeší platby za nabíjení elektromobilů?

Způsoby plateb za nabíjení jsou různorodé. Ceny se mohou odvíjet od odebraných kWh či od minut, které řidič stráví nabíjením elektromobilu. Tyto dvě varianty je možné také kombinovat. Další možností platby je měsíční poplatek za nabíjení elektrického vozu, který může být rovněž kombinován s počtem odebraných kWh či minut. Samotná platba může být realizována přes aplikaci, měsíční fakturou nebo odečítáním z přednastaveného kreditu.

 

Pokud pojedu na delší pracovní cestu po ČR, kde si mohu svůj elektromobil dobít?

Rychlonabíjení elektrických vozů nabízí v České republice několik společností. Největšími z nich jsou státní společnost ČEZ a EON. Kompletní seznam veřejných nabíjecích stanic najdete na stránkách www.evmapa.cz

 

Máte další dotazy týkající se nabíjení elektromobilů ve firmě nebo v komerčních prostorech?

Potřebujete technickou radu? Chcete vědět, kolik vás bude stát řešení nabíjení vašeho elektrického vozu?

Vyplňte náš kontaktní formulář a my se do 24 hodin ozveme. A to zdarma a nezávazně.

Máte další dotazy týkající se nabíjení elektromobilů ve firmě nebo v komerčních prostorech?

Potřebujete technickou radu? Chcete vědět, kolik vás bude stát řešení nabíjení vašeho elektrického vozu?

Vyplňte náš kontaktní formulář a my se do 24 hodin ozveme. A to zdarma a nezávazně.

Kontaktujte nás

COM Electric s.r.o. | IČ: 049 16 646 | Fakturační adresa: Tuřanka 115, 627 00, Brno |
Ochrana osobních údajů

BRNO

Tuřanka 115, 627 00, Brno

+ 420 515 917 825

brno@comelectric.cz

PRAHA

Politických vězňů 21, 110 00, Praha

+420 515 917 823

praha@comelectric.cz

OSTRAVA

Ruská 83/24, 702 00, Ostrava

+420 515 917 827 

ostrava@comelectric.cz