Home 5 Naše realizace 5 Areál Slatina

NAŠE REALIZACE
AREÁL SLATINA

Realizace nabíjení typu veřejné nabíjení v komplexu úsporných kanceláří, skladů a venkovních prostor v Brně.

Úsporné kanceláře Areálu Slatina v Brně podporují elektromobilitu.

VÝCHOZÍ SITUACE

Areál Slatina poskytuje v prostorách největší brněnské průmyslové zóny pronájem nebytových prostor, především kanceláří, skladů a venkovních ploch. V areálu se mimo jiné nachází 12 administrativních budov, parkoviště s více než 600 parkovacími místy a také čerpací stanice.
V roce 2016 se majitel areálu rozhodl nabídnout svým zákazníkům projekt úsporných kanceláří. Tyto kanceláře jsou situovány v energeticky úsporné budově, tzv. Green Building.
Na základě zvýšeného zájmu nájemníků Areálu o oblast nabíjení elektromobilů se majitel areálu rozhodl podpořit rozvoj elektromobility vybudováním parkoviště pro elektrické vozy. Cílem bylo vytvořit prostor pro nabíjení elektromobilů jednoduše, rychle a pro každého. Řešení tohoto problému bylo svěřeno společnosti COM Electric.

NAŠE ŘEŠENÍ

Společnost COM Electric připravila pro Areál Slatina kompletní projekt realizace nabíjecích stanic pro elektromobily. Výhodou byl pro COM Electric bezesporu fakt, že parkoviště již bylo od investora vybaveno potřebnou infrastrukturou.
Naši technologové rozhodli, že nejvhodnějším řešením bude pro Areálu Slatina instalace nabíjecích stanic s tím, že správu a administraci nabíjecích stanic bude řešit společnost COM Electric. Instalované nabíjecí stanice se tak stali veřejnými a mohou je tedy bez obav využít všichni zákazníci a návštěvníci firem sídlících v Areálu Stalina nebo zákazníci Bistra Slatina, které je v areálu rovněž situováno.
Díky zvolenému řešení od COM Electric platí návštěvníci za nabíjení jednorázovým placením bez registrace. Nájemníci Areálu Slatina, kteří nabíjí pravidelně, využívají zvýhodněnou sazbu za nabíjení a ke spuštění nabíjení používají RFID karty.

VÝSLEDEK

    • Parkoviště s nabíjecími stanicemi pro každého.
    • Možnost nabíjení bez registrace.
    • Zvýhodněná platba pro registrované.
    • Provoz a správu nabíjecích stanic zajišťuje COM Electric.
    • Podle požadavků zákazníků přibývají další nabíjecí stanice.

„Areál Slatina tímto projektem potvrzuje svou snahu o podporu udržitelného rozvoje.“

Proč zvolit COM Electric

pro řešení nabíjení komerčně nebo ve firmě?

Bez starostí

S námi nemusíte kolem nabíjecích stanic pro elektromobily nic řešit. Vše zařídíme my, investice do nabíjení vašeho elektrického vozu bude maximálně optimalizovaná.

Spolupráce s profesionály

Máme více než 15 let zkušeností v oboru IT a komunikačních technologií. Garantujeme prvotřídní kvalitu dodávaných nabíjecích stanic značek EVBOX, EFACEC a GARO i špičkové servisní služby díky spolupráci s platformou VIRTA.

Rozšíření nabídky pro zákazníky

Nabídněte zákazníkům parkovací místo v obchodním centru, kancelářské budově nebo v parkovacím domě s připojením k nabíjecí stanici a rozhýbejte svůj business. Přilákejte klienty do svého hotelu nebo penzionu díky možnosti napojení elektrického vozu zákazníka k nabíjecí stanici během jeho pobytu u vás.

Odpovědi na nejčastější dotazy

týkající se nabíjení elektromobilů pro firmy a komerční prostory

Co se stane, pokud najednou přijede k nabíjecím stanicím více aut. Jste schopni zajistit, že budou všechna elektro auta nabita řádně a včas?

Ano, na podobné situace jsme připraveni. Pokud zjistíme, že k jednomu stanovišti nabíjení přijelo více elektrických vozů, které v jednu chvíli vyžadují větší výkon nabíjecího zařízení, než je možné kapacitně nabídnout, provádíme tzv. prioritní vyrovnávání výkonu. Poté, co některý z připojených elektrických vozů je plně nabit, okamžitě jej odpojíme a uvolníme kapacitu pro další vůz.

Jakými způsoby se nejčastěji řeší platby za nabíjení elektromobilů?

Způsoby plateb za nabíjení jsou různorodé. Ceny se mohou odvíjet od odebraných kWh či od minut, které řidič stráví nabíjením elektromobilu. Tyto dvě varianty je možné také kombinovat. Další možností platby je měsíční poplatek za nabíjení elektrického vozu, který může být rovněž kombinován s počtem odebraných kWh či minut. Samotná platba může být realizována přes aplikaci, měsíční fakturou nebo odečítáním z přednastaveného kreditu.

 

Pokud pojedu na delší pracovní cestu po ČR, kde si mohu svůj elektromobil dobít?

Rychlonabíjení elektrických vozů nabízí v České republice několik společností. Největšími z nich jsou státní společnost ČEZ a EON. Kompletní seznam veřejných nabíjecích stanic najdete na stránkách www.evmapa.cz

 

Máte další dotazy týkající se nabíjení elektromobilů ve firmě nebo v komerčních prostorech?

Potřebujete technickou radu? Chcete vědět, kolik vás bude stát řešení nabíjení vašeho elektrického vozu?

Vyplňte náš kontaktní formulář a my se do 24 hodin ozveme. A to zdarma a nezávazně.

Máte další dotazy týkající se nabíjení elektromobilů ve firmě nebo v komerčních prostorech?

Potřebujete technickou radu? Chcete vědět, kolik vás bude stát řešení nabíjení vašeho elektrického vozu?

Vyplňte náš kontaktní formulář a my se do 24 hodin ozveme. A to zdarma a nezávazně.

Kontaktujte nás

COM Electric s.r.o. | IČ: 049 16 646 | Fakturační adresa: Tuřanka 115, 627 00, Brno |
Ochrana osobních údajů

BRNO

Tuřanka 115, 627 00, Brno

+ 420 515 917 825

brno@comelectric.cz

PRAHA

Politických vězňů 21, 110 00, Praha

+420 515 917 823

praha@comelectric.cz

OSTRAVA

Ruská 83/24, 702 00, Ostrava

+420 515 917 827 

ostrava@comelectric.cz