Home 5 Naše realizace 5 Amenity Resort Lipno

NAŠE REALIZACE
aMENITY RESORT LIPNO

Nabíjecí stanice pro služební elektromobily na firemním parkovišti nebo pro provozovatele veřejných parkovišť, hotelů, penzionů, obchodních center nebo kancelářských budov.

Na Lipno elektrovozem? Žádný problém, pokud si vyberete resort Amenity.

VÝCHOZÍ SITUACE

Amenity Resort Lipno je jedním z největších a zároveň nejoblíbenějších hotelových resortů v areálu Lipenské přehrady. Svým hostům nabízí mimo jiné vlastní písečnou pláž na břehu Lipna, bohaté sportovní vyžití i programy pro rodiny s dětmi. Stále více hostů tohoto resortu se dotazovalo na možnost využití nabíjení elektrického vozu během jejich pobytu v Amenity Resortu. Vedení společnosti tyto požadavky doposud řešilo nouzovou variantou, a to nabíjením ze zásuvky 230 V. Toto řešení však nebylo pro zákazníky dostačující, proto se vedení Amenity Resorts obrátilo na COM Electric s žádostí o pomoc.

NAŠE ŘEŠENÍ

Specialisté společnosti COM Electric dostali od společnosti Amenity Resorts jednoznačné zadání: zajistit hostům resortu možnost nabíjení jejich elektromobilů a zároveň nezatížit personál hotelu požadavky na obsluhu nabíjecího zařízení. COM Electric zpracoval pro Amenity Resorts podrobný projekt řešení nabíjení a toto řešení následně uvedl v život. Základem se stala instalace nabíjecího stojanu pro 2 vozidla. Vzhledem k poloze resortu uprostřed Šumavy museli technici COM Electric zvolit technické řešení, které odolá i silným mrazům, které v zimě tradičně na Šumavě panují. COM Electric proto dodal robustní nabíjecí stanici LS4 švédské značky GARO s výkonem 2x 22 kW, LED indikací s viditelností 360° a podsvícením konektorů, která může kvůli vnitřnímu vyhřívání pracovat bez problémů i v největších mrazech. Nabíjecí stojan společnost COM Electric napojila do systému VIRTA, přední evropské nabíjecí sítě. Správa nabíjecího stojanu je díky VIRTA plně automatizovaná a stejně jako platba za nabíjení.

VÝSLEDEK

    • Noví zákazníci: Amenity Resort Lipno získal nové zákazníky z řad vlastníků elektrických aut.
    • Prvotřídní servis: hosté mohou využít elektrický stojan špičkové švédské produkce s vysokou výkonností a jednoduchým ovládáním.
    • Zvýšení prestiže: resort je napojen na platformu VIRTA evropskou jedničku na trhu pro správu nabíjecích stanic a automatizované placení.
    • Žádné starosti navíc: personál resortu nabíjení neřeší, vše zajišťuje COM Electric.

„Díky spolupráci s COM Electric jsme odstranili jediný nedostatek, který náš skvělý resort mohl mít pro hosty, kteří hledají ubytování na Lipně“.

provozní Amenity Resortu Lipno

Proč zvolit COM Electric

pro řešení nabíjení komerčně nebo ve firmě?

Bez starostí

S námi nemusíte kolem nabíjecích stanic pro elektromobily nic řešit. Vše zařídíme my, investice do nabíjení vašeho elektrického vozu bude maximálně optimalizovaná.

Spolupráce s profesionály

Máme více než 15 let zkušeností v oboru IT a komunikačních technologií. Garantujeme prvotřídní kvalitu dodávaných nabíjecích stanic značek EVBOX, EFACEC a GARO i špičkové servisní služby díky spolupráci s platformou VIRTA.

Rozšíření nabídky pro zákazníky

Nabídněte zákazníkům parkovací místo v obchodním centru, kancelářské budově nebo v parkovacím domě s připojením k nabíjecí stanici a rozhýbejte svůj business. Přilákejte klienty do svého hotelu nebo penzionu díky možnosti napojení elektrického vozu zákazníka k nabíjecí stanici během jeho pobytu u vás.

Odpovědi na nejčastější dotazy

týkající se nabíjení elektromobilů pro firmy a komerční prostory

Co se stane, pokud najednou přijede k nabíjecím stanicím více aut. Jste schopni zajistit, že budou všechna elektro auta nabita řádně a včas?

Ano, na podobné situace jsme připraveni. Pokud zjistíme, že k jednomu stanovišti nabíjení přijelo více elektrických vozů, které v jednu chvíli vyžadují větší výkon nabíjecího zařízení, než je možné kapacitně nabídnout, provádíme tzv. prioritní vyrovnávání výkonu. Poté, co některý z připojených elektrických vozů je plně nabit, okamžitě jej odpojíme a uvolníme kapacitu pro další vůz.

Jakými způsoby se nejčastěji řeší platby za nabíjení elektromobilů?

Způsoby plateb za nabíjení jsou různorodé. Ceny se mohou odvíjet od odebraných kWh či od minut, které řidič stráví nabíjením elektromobilu. Tyto dvě varianty je možné také kombinovat. Další možností platby je měsíční poplatek za nabíjení elektrického vozu, který může být rovněž kombinován s počtem odebraných kWh či minut. Samotná platba může být realizována přes aplikaci, měsíční fakturou nebo odečítáním z přednastaveného kreditu.

 

Pokud pojedu na delší pracovní cestu po ČR, kde si mohu svůj elektromobil dobít?

Rychlonabíjení elektrických vozů nabízí v České republice několik společností. Největšími z nich jsou státní společnost ČEZ a EON. Kompletní seznam veřejných nabíjecích stanic najdete na stránkách www.evmapa.cz

 

Máte další dotazy týkající se nabíjení elektromobilů ve firmě nebo v komerčních prostorech?

Potřebujete technickou radu? Chcete vědět, kolik vás bude stát řešení nabíjení vašeho elektrického vozu?

Vyplňte náš kontaktní formulář a my se do 24 hodin ozveme. A to zdarma a nezávazně.

Máte další dotazy týkající se nabíjení elektromobilů ve firmě nebo v komerčních prostorech?

Potřebujete technickou radu? Chcete vědět, kolik vás bude stát řešení nabíjení vašeho elektrického vozu?

Vyplňte náš kontaktní formulář a my se do 24 hodin ozveme. A to zdarma a nezávazně.

Kontaktujte nás

COM Electric s.r.o. | IČ: 049 16 646 | Fakturační adresa: Tuřanka 115, 627 00, Brno |
Ochrana osobních údajů

BRNO

Tuřanka 115, 627 00, Brno

+ 420 515 917 825

brno@comelectric.cz

PRAHA

Politických vězňů 21, 110 00, Praha

+420 515 917 823

praha@comelectric.cz

OSTRAVA

Ruská 83/24, 702 00, Ostrava

+420 515 917 827 

ostrava@comelectric.cz