Home 5 Dotace zelená úsporám | E-mobilita

Dotace na
e-mobilitu

Získejte dotaci na pořízení a instalaci dobíjecí stanice pro elektromobil a dalších zařízení důležitých pro její provoz.

Na co je dotace určena?

      • Dotace JE určena na pořízení nabíjecí stanice.
      • Dotace NENÍ určena na pořízení elektromobilu.

Kdo může žádat?

      • Podporovány jsou pouze dobíjecí stanice, které mají funkci řízení odběru elektřiny při dobíjení elektromobilu z elektrorozvodné sítě dle sjednaného maximálního příkonu.
      • Dobíjecí stanice a příslušné parkovací místo musí být umístěno na pozemku, který přísluší k podporované stavbě domu a je ve vlastnictví žadatele, popř. uvnitř tohoto domu.
      • Podporované dobíjecí stanice nejsou určeny pro veřejné a komerční provozy.

Kolik získáte?

      • Maximální výše podpory je 30 000 Kč a nelze ji poskytnout opakovaně na stejný dům.

Jaké jsou podmínky?

Proč zvolit COM Electric

pro řešení nabíjení elektromobilů doma?

Kompletní služby

Nabízíme vám poradenství týkající se elektromobility, zpracování projektu nabíjení elektrického vozu, instalaci nabíjecí stanice i její správu vše v jednom. Bez starostí.

100% kompatibilita

Spolupracujeme s předními světovými dodavateli nabíjecích stanic pro elektromobily EVBOX, EFACEC a GARO. Výrobky těchto značek jsou plně kompatibilní se všemi současnými i budoucími elektrickými vozy.

Jsme zkušený tým

Spolupracujte s profesionály. Máme více než 15 let zkušeností v oboru informačních a komunikačních technologií

Odpovědi na nejčastější dotazy

týkající se nabíjení elektromobilů doma
Jaká denní doba je pro nabíjení elektromobilu nejvhodnější?

Jednoznačně nejvýhodnější denní dobou pro nabíjení elektrického automobilu jsou noční hodiny. Noc umožňuje nabíjení pomalé v délce až 10 hodin, což je pro baterii v elektromobilu nejšetrnější řešení.

Nabíjet elektromobil však majitel může i v práci, pokud mu firma umožňuje přístup k nabíjecí stanici pro elektrická auta nebo například během parkování v místě, kde nabíjecí stanice existuje.

Jaké jsou výkony vnitřních AC nabíječek v běžných elektrických autech?

Například nabíječka ve voze VW eGolf nabízí výkon 7,2 kW, v BMW i3 najdete nabíječku s 7,36 kW a Renault Zoe má instalovánu nabíječku o výkonu 22 kW.

Tato data znamenají, že eGolf lze teoreticky nabít z 0 % na 100 % za 5 hodin, Renault Zoe teoreticky nabijete z 0 % na 100 % za 2 hodiny.

 

AC nabíjení: u tohoto druhu nabíjení využíváme nabíječku, která je umístěna přímo v elektrickém voze. Jde tedy o palubní nabíječku. Nabíječka v elektromobilu se připojí k AC nabíjecímu stojanu. Rychlost nabíjení je v tomto případě dána výkonem nabíječky v elektromobilu. Jedná se o pomalejší, ale o to výkonnější nabíjecí proces.

DC nabíjení: v případě DC nabíjení v elektromobilu nabíjíme přímo baterii, kterou uživatel připojí do externí DC nabíječky. Výkony DC nabíječek se v dnešní době pohybují okolo od 50 kW, v budoucnosti se předpokládá navýšení kapacity tohoto typu nabíječek na 150-350 kW.

Jaké základní druhy nabíjení elektromobilů existují?

V oblasti nabíjení elektrických aut rozlišujeme dva základní druhy dobíjecího procesu. Jedná se o tzv. AC a DC nabíjení.

Poskytujete dotaci na elektromobil?
Ne. Dotace na elektromobil nevyřizujeme.

Máte další dotazy týkající se dotací na e-mobilitu?

Potřebujete technickou radu? Chcete vědět, kolik vás bude stát řešení nabíjení vašeho elektrického vozu nebo kolik získáte z dotace?

Vyplňte náš kontaktní formulář a my vám do 24 hodin ozveme. A to zdarma a nezávazně.