Home 5 Nezařazené 5 3 tipy pro domácí nabíjení elektromobilu

3 tipy pro domácí nabíjení elektromobilu

3 tipy pro domácí nabíjení elektromobilu

Mnoho lidí se domnívá, že nabíjení elektromobilu doma je velká věda a realizace takového řešení stojí statisíce korun. My vám ukážeme, že pořízení nabíječky do rodinného domu je poměrně levná záležitost, díky které nebudete muset nabíjet na veřejných stanicích a ušetříte tak čas i peníze.

Než vás provedeme domácím nabíjením elektrického vozu, je třeba zdůraznit, že pro dlouhé nabíjení přes noc nebo v pracovní době, se hodí AC nabíječky s nižším výkonem. DC nabíječky jsou určené pro rychlé nabíjení u dálnic a jiných dopravních tepen, kde je třeba do baterie auta dostat co nejvíce energie za co nejkratší čas a následně pokračovat v jízdě.

Tady jsou naše 3 tipy pro domácí nabíjení elektromobilu:

1) Myslete na přípravu infrastruktury pro nabíjení elektromobilu

Naplánujte, kde budou umístěny wallboxy (nástěnné nabíjecí stanice). K nim je totiž nutné přivést z rozvaděče elektrický kabel a případně i kabel datový, kterým lze propojit další wallboxy. Určitě myslete na dostatek místa v rozvaděči pro instalaci elektroměru a jističů.

2) Vyberte nabíječku pro vaše potřeby

Někomu stačí jednoduchá nabíječka s proudovým chráničem jako je wallbox COM Electric Basic, která umožňuje sledovat stav elektroměru. Jedná se o zařízení, které sice nekomunikuje online, ale pro domácí účely naprosto stačí. Díky skvělému poměru ceny a výkonu si wallbox COM Electric Basic oblíbilo mnoho zákazníků.

Někdo ale preferuje profesionálnější řešení v podobě wallboxu GARO GLB, které má proudový chránič, světelnou indikaci nabíjení, zabudovaný elektroměr a Wi-Fi modul pro online komunikaci s vaším mobilem, ze kterého zjistíte aktuální stav nabíjení. Nabíječka se umí přizpůsobit aktuální spotřebě proudu v síti a vždy tak využívá maximálního možného příkonu a zároveň síť nepřetěžuje.

Obě AC nabíječky mají konektor Typu 2 (Menekkes), výkon až 22 kW (32A) a dodáváme je ve dvou provedeních – se zásuvkou nebo integrovaným kabelem. Cena se pohybuje v závislosti na vybavenosti modelu.

3) Přenechte instalaci a spuštění nabíječek profesionálům

Elektromontážních techniků a firem je mnoho, ale s námi máte jistotu, že máme potřebné know-how v neustále rozvíjejícím se oboru. Provedeme vás celým procesem instalace nabíjecí stanice, vytvoříme pro vás projekt, stanici nainstalujeme a v případě potřeby se postaráme o vzdálenou správu a administraci přístupů.

Máte zájem o realizaci nabíjecí stanice a chcete vědět, kolik vás bude stát?

Vyplňte náš kontaktní formulář a my vám do 24 hodin zpracujeme cenovou nabídku. A to zdarma a nezávazně.

Kontaktujte nás

COM Electric s.r.o. | IČ: 049 16 646 | Fakturační adresa: Tuřanka 115, 627 00, Brno

BRNO

Tuřanka 115, 627 00, Brno

+ 420 515 917 825

brno@comelectric.cz

PRAHA

Politických vězňů 21, 110 00, Praha

+420 515 917 823

praha@comelectric.cz

OSTRAVA

Ruská 83/24, 702 00, Ostrava

+420 515 917 827 

ostrava@comelectric.cz